Ezen a lapon a sorszámozás és a vonalkódok paramétereit állíthatja be:
Sorszámozás
A programban kétféle sorszámozást kezelünk:
-
Egy adott megrendelésre vagy egy megrendelő egy adott termékére, cikkére vonatkozó sorszámozás. Ilyen lehet például egy munkafelvételi tömb vagy oklevél sorszámozása.
Ebben az esetben a felhasználó szabadan megadhatja a sorszám fő paramétereit (jel, hossz) és bármilyen sorszámtartományt megadhat. Az esetleges ütközésekre a program felhívja ugyan a figyelmet, de nem tiltja a sorszámok újrafelhasználását.
-
Minden megrendelő, minden megrendelésére érvényes, szigorúan kezelt sorszámtartományok alapján történő sorszámozás. Tipikus példa a NAV számlatömbök kezelése.
Szigorú sorszámoknál csak a törzsből lehet sorszámot kiválasztani, a táskán a főbb paraméterek nem módosíthatók. A program nem engedi a már táskához rendelt sorszámtartomány újbóli beállítását.
Jel: a sorszám előtt álló, általában betűkből álló szöveg.
Tartomány: a sorszámok kezdő és befejező értéke.
Hossz: a sorszám szám része hány karakterből áll. A program a sorszámokat „0” karakterekkel tölti fel.
: a nem szigorú sorszámok ellenőrzésére, a következő sorszám beállítására szolgáló lekérdezés:
A listában a program összeszedi az összes olyan munkát, ami:
-
ugyanannak a megrendelőnek készült
-
ugyanaz a cikkszáma
-
van rajta sorszámozás
-
a sorszám jele megegyezik
Ha az adott táskán beállított sorszámtartomány ütközik egy másik táskáéval, akkor azt a sort a program piros színnel jelöli.
Szigorú sorszám beállítása gomb: az adott megrendeléshez a törzsben rögzített sorszám közül adhatunk meg tartományt, vagy törölhetjük a szigorú sorszám beállítást. A témáról bővebben a Szigorú sorszámok kezelése fejezetben olvashat.
Cikkszám: a paraméter megegyezik az Infolapon lévő Cikkszám mezővel. Ennek segítségével lehet a nem szigorú sorszámokat egy megrendelő munkái között követni.
Szín: a sorszámozás színe. Ha a program a megadott színt felismeri, akkor a táska nyomtatványon a sorszámozás utasítás is azzal a színnel jelenik meg:
Egy terméken: az egy termékre kerülő sorszámok száma. Elsősorban garnitúránként vagy laponként sorszámozott terméknél fontos adat.
EAN Vonalkódok
A program egy termékkel kapcsolatban 3 vonalkódot kezel:
-
a terméken lévő kód
-
a csomagoláson lévő kód
-
a raklapon lévő kód
A rögzített EAN vonalkód azonnali ellenőrzését segíti a vonalkód grafikus megjelenítése: ha a megadott kód nem felel meg a szabályoknak, akkor annak képe sem jelenik meg.
Ezeket a vonalkódokat a Csomag- és Palettacímkéken lehet használni.