A Scroll kliensek futtatása hálózatról (a Windows memóriakezelése) | ScrollMAX

A Scroll kliensek futtatása hálózatról (a Windows memóriakezelése)

Amennyiben a Scroll alkalmazásokat egy központi szerverről indítják SMB megosztáson keresztül, segítségükre lehet az alábbi leírás a Windows memóriakezeléséről.

Dióhéjban erről a következőt kell tudni, hogy eloszlatásra kerüljön pár tévhit a programok betöltődéséről:

A Windows az indítható állományokra speciális zárolást helyez. Teszi ezt azért, mert programokat csak szükség esetén tölti be a memóriába. Hasonlóképpen, ahogyan a lapozófájlokat használja (csak azokat adatok átmeneti tárolására), a futtatandó kódokat is lapozza, de nem külön állományból, hanem magából az indított fájlból. A programok a lapozási hibák "mentén" töltődnek be a memóriába, és amennyiben arra van igény és az adott kódrészlet régi, ki is lapozódnak (hogy szabad memóriához jusson a Windows). Ha ez a háttérben folytatott betöltés nem sikerül meghatározott időszelet alatt, a Windows hibát jelez és a futtatás meg is szakadhat.

Természetesen fenti folyamatot befolyásolják a rendszer részei, pl. víruskeresők, házirendek, egyéb programok, az indított állomány PE flag-ek, és annak esetleg tömörítése (pl. UPX).

Fenti zárolás miatt nem lehetséges az éppen futtatott állományok törlése. Viszont, mivel a Windows belsőleg nem a fájl nevét, hanem annak leíróját (Handle) használja, ezért az átnevezése legtöbb esetben nem okoz gondot. Így például megtehető, hogy új változatok érkezésekor nem várják meg mindenki kilépését, hanem átnevezik az állományt pl. "Scr4.141211.old"-ra, majd bemásolják az új verziót.

Megjegyzés:

  1. Egyes rendszerelemek megakadályozhatják az átnevezést (víruskeresők, bizonyos Windows7 kliensek, stb.).
  2. Hivatkozás: forrás.