Mozgások létrehozása, módosítása, beállítása
Anyaggazdálkodás/Beállítások/Mozgások és mozgások fül alatt létrehozhatóak új mozgások illetve a meglévők módosítására és törlésére is van lehetőség. A mozgások az alapanyagok, anyagok nyomon követésére szolgálnak és a bizonylatok, egyéb listázások között is megtaláljuk.
Ezen mozgásokkal a készlet mennyisége változtatható. Leltározás során keletkezhet többlet, hiány illetve sarzsos nyilvántartás esetén új csomag, és ezen mozgásokat is itt kell létrehozni. Ha a programban található festék rendszer is használatban lesz, akkor az ezekhez tartozó mozgásokat, szintén itt kell létrehozni. ( Pl. festék bevét, festék kivét néven)
Amikor elkészült a cikktörzs, vagy fejben összeállt, hogy milyen tételek szerepelnek, akkor már létre lehet hozni az új mozgásokat. Természetesen később is lehet újat felvenni, mint pl. Selejt esetén, téves bevételezés során, stb.
Az Új mozgás gomb, később a Módosítás gomb alatt a következő tételeket adhatja meg:
- Megnevezés: a mozgás neve; (Fontos, hogy a megnevezésből derüljön ki, az adott feladat. Pl. Bevételezés és Festék bevételezés vagy akár Raklap bevételezés. Mindhárom bevételezés, de mégis különböző, így a későbbi listázásokban ezek szépen elkülönülnek.)
- Aktív mozgás: A mozgás nem törölhető csak inaktívvá vagy aktívvá állítható, a kapcsoló segítségével. Mivel minden mozgáshoz rögzít a program egy felhasználót, dátummal és idővel, legyen az bevételezés, megtakarítás stb. ezért nem törölhető.
- Jel / Sorszám: A mozgás rövid jelölése sorszámmal; Akár a megnevezés első két betűjét vagy egy olyan rövidítést érdemes választani amiből egyből következik, hogy melyik mozgás az, így a bizonylatoknál azonnal látni fogjuk. A sorszám pedig automatikusan generálódik megmutatja az adott mozgás darabszámát.
- Táskaszámot is kér: Amikor új bizonylat készül, akkor kérheti a program a táskaszámot. Pl. egy Felhasználásnál, vagy Megtakarításnál is fontos lehet, míg egy Bevételezésnél már nem szükséges, hiszen van olyan eset amikor nem táskához kapcsolódik a bevételezés.
- Partnert is kér: Akitől az alapanyagot szerezzük be. Fontos, hogy kérjen partnert pl. Bevételezésnél,Felhasználásnál stb. míg egy Leltár hiánynál vagy Megtakarításnál már nem fontos ez az adat.
- Költséghelyet is kér: Indokolt lehet egy Felhasználásnál, vagy Raklap bevételezés nevű mozgásnál is.
- Beszerzés jellegű mozgás (beszerzési árat érinti): Ezzel a kapcsolóval módosítható a beszerzési ár pl. egy elírás esetén. (Ez jól jöhet pl. bevételezésnél)
- Utókalkulációba nem kerül bele: Ezzel a kapcsolóval lehet szabályozni, hogy be kerüljön, vagy ne az adott mozgás.
- Készlet módosítás iránya: Növeli,csökkenti vagy nem érinti a készletet; (Pl. Bevételezésnél értelemszerűen növelnie kell, Felhasználásnál pedig csökkentenie)